Czy opłaca się być kominiarzem?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy opłaca się być kominiarzem?

Postautor: tomaszkowal » 19 maja 2016, 12:59

Witam wszystkich, w bieżącym roku kończę szkołę i zastanawiam się nad wyborem fachu na przyszłość. Nie chce iść na studia, bo po nich pracy nie ma. Myślę o jakimś porządnym zawodzie jak kominiarz. Nie wiem czy jest to rentowny zawód i co mógłbym po tym później robić. Wiem tylko, iż kominiarz zajmuje się czyszczeniem kominów. Czy można z tego wyżyć i którą szkołę trzeba skończyć aby móc pracować w tym zawodzie?

podobne tematy:

adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy warto zostać kominiarzem?

Postautor: adampiszczek » 19 maja 2016, 13:11

Witaj. To sobie zajęcie upatrzyłeś. Kominiarz zajmuje się ogólnie utrzymaniem drożności kominów i ich konserwacją. Wydaje również rozmaitego rodzaju uprawnienia. Tu możesz trochę o tym poczytać: https://socratesscola.pl/2023/01/02/kursy-propedis-co-umiemy-sie-na-nim-dowiedziec-oraz-jak-sie-zarejestrowac-na-niego-najszybciej/ ale nie mam pojęcia czy jest to zawód młodego człowieka. Konkurencja jest duża. Widać to nawet na tej stronie, a zleceń nie jest za wiele. Sporo osób samemu czyści swoje kominy. Zastanów się nad czymś innym.

podobne tematy:


Wróć do „Gadulec”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości