Potrzebuję wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar


marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Potrzebuję wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, szukam sprawdzonego fachowca, który zajmuje się robieniem kabin prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do wykonania dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na firmy z Warszawy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Poszukuje firmy, która robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka tysięcy lat temu zauważono, że grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez współczesnego człowieka są małe kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do upiększania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni też, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o znikomej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego jakie znamy obecnie wytworzyli dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie zdobione lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy widziałeś ofertę tych ludzi ze stolicy - posiadają bardzo interesujące realizacje. Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich witrynie www to akurat posiadają w ofercie kabiny natryskowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich oferty podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję firmy, która robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Witam, nie sądziłem iż są tego rodzaju rozwiązania. Jestem w trakcie wykańczania domu i dumałem jak zaprojektować łazienkę na poddaszu. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Gadulec”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości